Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

Той, хто пізнав радість спілкування з друкованим словом, добре знає про те, що читання — це бурхлива гра уяви, інтенсивна робота думки, творчий процес, який дає ні з чим незрівняну насолоду. Саме під таким девізом на початку весни у загальноосвітніх навчальних закладах Краснопільського району проходив Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Основним завданням Тижня є залучення дітей та молоді до читання, досягти того, щоб друковане слово стало їх постійною потребою.

Сьогодні особливо актуальною є турбота про те, щоб у дитячі руки потрапила повноцінна література, яка сприятиме розвитку розуму та серця. Сьогодні на наших очах застарівають десятки книг. Тому важливо донести до читача ті книжки, які незалежно від дати народження будуть цікаві сучасним дітям.

Тиждень дитячої та юнацької книги – це каскад літературних задоволень: відкриття нових імен в літературі, спілкування з однодумцями, відкриття нових імен в літературі, участь у цікавих акціях, демонстрація власних талантів та досягнень.

Підготовка зазвичай починається набагато раніше за офіційну дату проведення Тижня. Традиційно Тиждень книги починається і закінчується урочистими лінійками, на якій анонсуються майбутні заходи, підводяться підсумки і оголошуються результати.

Не секрет, що найактивнішими учасниками подібних заходів є учні середньої ланки. Але протягом проведення Тижня книги до заходів були максимально залучені практично всі учні шкіл, що дозволило активізувати пасивних читачів, розвинути читацькі інтенеси. Результативно пройшов Тиждень книги у Краснопільськіій ЗОШ І-ІІІ ст. та Краснопілсьькій гімназії, Великорибицькому НВК. Змістовно і оригінально проведені безліч різноманітних заходів, як традиційних, так і нових та нестандартних:

 • різноманітні виставки, огляди, серед яких: виставка-запрошення «Книга – наш духовний скарб», відремонтованих книг «Такими ми були – такими стали», виставка розфарбовок, саморобних обкладинок та закладок домашніх бібліотек, «Книжки які є в бібліотеці в одному екземплярі», інформаційні хвилинки біля виставки та ін. (всі ЗНЗ);
 • екскурсії, подорожі, мандрівки, круїзи, журнали, калейдоскопи: (Краснопільська, Самотоївська, ЗОШ І-ІІІ ст., Покровська ЗОШ І-ІІ ст., Великорибицький, Тур’янський, Осоївський, Миропільський, Ряснянський НВК, Малорибицький НВК, Самотоївська ЗОШ І-ІІІ ст.);
 • літературні вікторини та КВК, турніри кмітливих, конкурси допитливих, інтелектуальні ігри, ерудит-лото (Краснопільська гімназія, Краснопільська, Самотоївська, Славгородська, Угроїдська ЗОШ І-ІІІ ст., Грабовський, Миропільський, Великорибицький, Осоївський, Сіннівський, Ряснянський НВК, Хмелівська ЗОШ І-ІІІ ст., Покровська, Порозчанська ЗОШ І-ІІ ст.);
 • створення та виставки ілюстрацій та малюнків, книжок-саморобок, стіннівок для різних вікових категорій, домашніх та ін. бібліотечок (більшість ЗНЗ);
 • акції «Подаруй бібліотеці книгу!», «Полікуємо підручники», активізована робота «Книжкових лікарень», гуртків палітурної справи (всі ЗНЗ);
 • конкурс читців, виконавців, знавців казок (Великобобрицька, Самотоївська, Славгородська, Хмелівська ЗОШ І-ІІІ ст., Порозчанська ЗОШ І-ІІ ст.);
 • інсценізації творів відомих письменників та лялькові вистави (Славгородська ЗОШ І-ІІІ ст.);
 • презентації, представлення, огляди та обговорення книг чи авторів, періодики, яка є у школі, і яку діти читають вдома (Ряснянський НВК, Краснопільська гімназія)
 • численні ігри, бесіди, години спілкування, бібліотечні уроки, театралізовані свята, зустрічі, лінійки та ін.

Набувають популярності мультимедійні заходи, серед яких перегляд фільмів та мультфільмів, електронні презентації, інтегровані заняття, конкурсно-розважальні програми з мультимедійним супроводом (Краснопільська, Великобобрицька ЗОШ І-ІІІ ст., Осоївський, Миропільський, Ряснянський НВК, Краснопільська гімназія та ін.).

Не залишились поза увагою такі нестандартні заходи, як:

 • квітка бажань «Хочу бачити в бібліотеці» (Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст.),
 • захист читацьких формулярів (Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст.),
 • літературні ярмарки (Бранцівський, Малорибицький, Великорибицький НВК),
 • малювання емблеми шкільного підручника (Мезенівський НВК),
 • літературно-музична композиція (Самотоївська ЗОШ І-ІІІ ст., Малорибицький, Бранцівський НВК)

Учні брали активну участь у більшості заходів, з захопленням розповідали про них своїм одноліткам та батькам. Було представлено багато сучасних творів, маловідомих цікавих фактів, отримано безліч яскравих вражень та здобуто цікавих знань.

Переможці та учасники різноманітних конкурсів були відзначені призами, солодкими подарунками, грамотами, дипломами, подяками. Проведені заходи допомагають залучити учнів до активної творчої діяльності навколо книги та бібліотеки, прищеплюють любов до читання, виявляють кращих читачів, а також допомагають прилучити дітей до невичерпного джерела знань – книги. Не в останню чергу завдяки Тижню книги шкільна бібліотека стає осередком широкого і радісного спілкування, в якому кожен читач відчуває себе бажаним гостем.

Відправте коментарій on "Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*