Рушники, рушнички…

Рушники, рушнички…

Із сивої давнини розпочинає свою історію матінка Україна. Приходив і половець дикий із далеких степів – печеніг, та ніхто її по­долати не зміг. Топтав нашу рідну землю і кля­тий фашистський чобіт, душили ї ї голодомо­ром, але щоразу вона підіймалася, утиралася своїм оберегом-рушничком, який приносив їй силу, і розквітала новими барвами, не вмирала її наснага, правда і воля.

Вже стало доброю традицією проводити у Краснопільському центрі дитячої та юнацької творчості народознавчі свята. Так, минулої п’ятниці вихованці гуртка «Історики-краєзнавці» запросили всіх бажаючих на свято «Рушники-рушники – це народу мого оберіг».

Український рушник… Його мож­на порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без рушника, як і без пісні, не обхо­диться народження, одруження людини, юві­лейні урочистості. У кожної пісні — свої сло­ва, своя мелодія — так, як і узор на рушникові, але всі вони виплекані чарівною та загадковою українською душею.

На святі діти мали нагоду дізнатися про рушники у народних звичаях та традиціях, про їх призначення, ознайомитися з обрядовою скарбницею українського народу. Тут звучали задушевні українські пісні, вірші, діти брали участь у вікторинах та міні-сценках. Прикрасою свята були персональні виставки керівника гуртка «Умілі ручки» Лебеденко Світлани Олександрівни та її вихованки Гнідаш Тамари. А по закінченню захода діти скуштували смачного короваю.

Тож хочеться всім нам побажати, щоб на полотні нашого життя перепліталися тільки радісні, червоні, жовті, зелені, блакитні кольори і вічними були символи здоров’я, достатку, щастя та злагоди.

О. Янкова, керівник гуртка «Історики-краєзнавці» Краснопільського ЦДЮТ

Відправте коментарій on "Рушники, рушнички…"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*