«Патріотизм починається з любові до людини»

Патріотизм Починається З Любові До ЛюдиниПатріотизм Починається З Любові До Людини

«Патріотизм починається з любові до людини.»

                                                        В. Сухомлинський

 На 14 жовтня припадає одразу три величних   свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої   Богородиці та День захисника Вітчизни. Українське   козацтво має довгу уславлену історію. Перші   офіційні згадки про козаків можна знайти ще у   1492 році. Відомо, що свято Покрови було на Січі   найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту   Богородицю своєю заступницею і захисницею, і   вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим   календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада,   чи  як її ще називали Козацька Рада. В цей день   обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік.

 

З часом свято отримало ще одну назву – Козацька Покрова. А в Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва. Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника Вітчизни. Експерти з Українського інституту національної пам’яті прийшли до висновку, що це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників.

12 жовтня 2018 року напередодні такого великого свята відбувся форум-практикум з національно-патріотичного виховання «Козацькими стежками». Учасниками форуму-практикуму стали старшокласники  Краснопільського району. Учні  здійснили унікальну подорож до «Грунівської Січі», що знаходиться на околиці сіл Грунівка та Барилівка. Учасники форуму катались на конях, приймали участь у майстер-класах з ляльки-мотанки, вправлялися зі зброєю (лук, спис, ножі, шабля) переглянули майстер-клас майстерного володіння зброєю, скуштували козацькі страви. Учні поспілкувалися з сучасними «козаками» з характером, які вміють протиставляти себе тим нормам і стандартам сьогоденного суспільства, здатних створити щось нове для свого народу, свого краю, які своїм власним прикладом надихають інших жити з честю, гідністю та силою. Будьмо гідними своїх предків, збережімо волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його звичаї. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими!

Патріотизм Починається З Любові До Людини
Патріотизм Починається З Любові До Людини

Відправте коментарій on "«Патріотизм починається з любові до людини»"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*