Насильство як актуальна соціально-психологічна проблема сьогодення

Насильство як актуальна соціально-психологічна проблема сьогодення

Профілактика проявів насильства в учнівському середовищі є одним із пріоритетних напрямків діяльності працівників психологічної служби.

Соціально-психологічна ситуація, яка склалася в Україні, потребує спільних дій усіх зацікавлених структур суспільства. Сьогодні викликає занепокоєність прояви насильства і учнівському середовищі. Мають місце випадки, коли діти, спілкуючись один з одним, з’ясовують відносини не шляхом конструктивного діалогу, а з позиції агресивних дій. З метою попередження випадків насильства в закладах освіти нашого району створені Програми виховних та розвиваючих заходів, спрямованих на розвиток загальнолюдських цінностей: моральності, духовності, гуманності, емпатійності, толерантності.

В рамках Програми практичними психологами, соціальними педагогами, класними керівниками, вчителями–предметниками, вихователями використовуються наступні форми та методи роботи: лекції, тренінги, бесіди, консультації, години спілкування, розвиваючи заняття за відповідними програмами, «круглі столи», ділові ігри тощо.

З метою удосконалення форм та методів організаційно-методичної роботи психологічної служби району 26 лютого на базі методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Краснопільської райдержадміністрації відбулось чергове засідання творчої групи за участю як досвідчених спеціалістів, так і молодих фахівців: керівника служби Скирти Т.С. практичних психологів: Мікаєлян С.А. (Краснопільський НВК), Супрун Н.М. (Угроїдська ЗОШ І-ІІІ ст.), Дядечко Н.І. (Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст.), Бондаренко О.О. (соціальний педагог Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст.), Ярош Т.В. (Чернеччинський НВК), Шульга Є.Ю. (ДНЗ с. Самотоївка).

Учасники засідання творчо працювали над виробленням рекомендацій для учнів, вчителів, батьків щодо профілактики насилля в учнівському середовищі та підготовкою матеріалів для виставки-конкурсу «Роль психолога в освітньому просторі». Під час засідання серед учасників заходу панував творчий і піднесений настрій, адже їх об’єднує не тільки одна поважна професія «психолог» а й бажання бути корисними у суспільстві.

Методист з психологічної служби Скирта Т.С

Відправте коментарій on "Насильство як актуальна соціально-психологічна проблема сьогодення"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*