«Ми пам’ятаємо!»

«Ми пам’ятаємо!»: під таким гаслом у закладах загальної середньої освіти пройшли жалобні заходи, присвячені пам’яті жертв голодоморів в Україні.

“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодоморів в Україні (у 2020 році це 28 листопада), який запроваджено відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми 26 листопада 1998 року як “День пам’яті жертв голодоморів”. Згодом він дістав назву “День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій”, а 21 травня 2007 року президент Віктор Ющенко повернув назву – “День пам’яті жертв голодоморів”. З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в закладах загальної середньої освіти району відбувся цикл заходів з цієї нагоди.

Славгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів – майстер-клас зі створення квітки незабудки та виготовлення тематичного колажу «Вогонь скорботи в серці на віки», урок-реквієм у шкільному музеї «Ми пам’ятаємо!». З учнями 3 класу було проведено виховну годину на тему “Голодомор – біль серця України “, під час якої учні переглянули мультфільм “Голодний дух” та відвідали виставку книг, присвячену цій тематиці. Також учні 2-3 класів зробили свічки та стрічки пам’яті.

Мезенівський НВК – тематичні виховні години для всіх вікових категорій здобувачів освітнього процесу, лінійка-реквієм «Україна пам’ятає!»  

Покровська ЗОШ І-ІІ ступенів – інформаційне повідомлення «Історія квітки-незабудки, як символ Голодомору», перегляд фільму «Голодомор в Україні. Пам’ятаємо!», вшанування пам’яті жертв Голодомору біля пам’ятного знаку села, колаж “Щоб світ знав: не голод, а Голодомор…”, виховний захід «Україна пам’ятає. Світ визнає».

Ряснянський НВК – майстер-клас «Створення квітки незабудки», виховні години «Голод 1932-1933 рр.»,покладання квітів до пам’ятника жертв голодомору, вшанування пам’яті жертв голодомору «Посади квітку пам’яті», в шкільній бібліотеці оформлена виставка літератури «Вшануймо пам’ять жертв голодоморів».

Грабовський НВК –  для учнів 5 – 9 класів було проведено бесіду на тему ” Ти кажеш, не було голодомору…”.

Для учнів початкових класів  проведено захід “Пам’ятаймо ті роки”, в ході якого діти дізналися про події 1932-1933 років, обговорили казку “Про хліб”, ознайомилися з квіткою – символом Голодомору, взяли участь в створенні колажу «Не забудь».

Учні закладів загальної середньої  освіти району  28 листопада 2020 року долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».

Відправте коментарій on "«Ми пам’ятаємо!»"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*