Мій край чудовий – Україна

Сьогодні, коли наша держава переживає дуже важкі часи, ми, вчителі, повинні все зробити, щоб виховати в наших дітей почуття патріотизму. Тому національно-патріотичне виховання має здійснюватися на всіх етапах навчання дітей та молоді, забезпечувати всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарувань, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності й культури, виховання громадянина, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

Основне навантаження з реалізації завдань національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді несуть на собі гуртки краєзнавчого напряму. Важко переоцінити виховну роль краєзнавства, що різноманітними формами роботи дає можливість молоді виконувати відповідальні доручення, вступати в рівноправні стосунки з близьким оточенням. Це сприяє розвитку творчості, ініціативи, самостійності, організаторських здібностей. У Краснопільському ЦДЮТ та на базі Краснопільського НВК діє гурток «Історики-краєзавці». Саме на цьому гуртку діти мають можливість розширити та поглибити свої знань з історії, народознавства, природничих дисциплін, а саме ознайомитися з природними багатствами рідного краю, геологічною будовою, корисними копалинами, кліматом, рослинним і тваринним світом. Діти вивчають історію та культуру свого краю, народні промисли та ремесла, пам’ятники архітектури, мистецтва, археології, усної народної творчості, здійснюють цікаві подорожі по Сумській області.

Нещодавно на гуртку «Історики-краєзнавці» були проведені заняття «Люби і знай свій рідний край» та патріотичний захід «Мій край чудовий – Україна», метою яких було поглибити знання учнів про Україну як незалежну державу, про державну символіку України — герб, прапор, гімн; виховувати повагу до символів Української держави. Захід «Мій край чудовий – Україна» об’єднав дітей, які займаються в різних гуртах естетичного, декоративно-ужиткового, екскурсійно-краєзнавчого напрямів. Приємно, що наші діти багато знають про державні символи України, про видатних людей, які в різні часи прославили нашу державу. Про це свідчать їхні відповіді на запитання вікторин: «Символи України», «Славетні Українці», «Українські прислів’я та приказки». Діти з гуртка «Історики-краєзнаці» розповідали вірші, легенди про державні символи. І, звичайно, окрасою цього свята були українські пісні і танці наших вихованців з хореографічних гуртків «Доміно» та «Щасливе дитинство». А в кінці заходу прозвучало звернення до всіх присутніх і «Молитва» за Україну.

Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.

О.Янкова, керівник гуртка «Історики-краєзнавці» Краснопільського ЦДЮТ

Відправте коментарій on "Мій край чудовий – Україна"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*