Із Путивля з партизанськими трофеями

Із Путивля з партизанськими трофеями

В роки Великої Вітчизняної війни територія Сумської області, особливо її північна частина, стала найважливішим в Україні осередком зародження і розвитку партизанської боротьби. Густі ліси Полісся стали надійним захистом для народних месників та навіювали непереборний страх ворогові, саме тому напередодні окупації на Сумщині було організовано 35 партизанських загонів із загальною кількістю 1450 чол. У жорстких умовах війни для них було закладено близько 30 баз зі зброєю та продовольством. Із створених партизанських формувань з початку окупації і до кінця 1941 року бойову діяльність розгорнули 13 загонів, серед яких найбільше відзначився в історії Другої Світової війни Путивльський загін під командуванням С.А. Ковпака та С.В. Руднєва. Саме тому у місті Путивлі, у колисці партизанського руху – Спадщанському лісі, відбувся обласний зліт пошукових загонів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів «Пам’ятати. Відродити. Зберегти» присвячений 72 річниці Партизанського руху в Україні. Честь Краснопілля захищав загін «Варта пам’яті» у складі учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Ткаченка О.С. та Кошлатої Н.М.

Спадщанський ліс зустрів учасників зльоту із партизанською суворістю, відразу вирішивши перевірити сулу духу учасників зльоту дрібним дощем, але коли примхи природи ставали на заваді справжнім пошуковцям? Урочистості розпочалися зі святкової лінійки та привітання учасників організаторами заходу, після чого ми побували в музеї військової техніки. Було дійсно дуже цікаво слухати розповідь екскурсовода про героїчне минуле бойових машин. Відразу по закінченні змістовної екскурсії загони відрядили представників для презентація результатів військово-патріотичної роботи пошукових загонів за минулий навчальний рік. Зі звітом виступив досвідчений пошуковець, учень 11 – А класу Криворотенко Владислав, котрий вразив і президію і слухачів своєю обізнаністю у досліджуваних питаннях. Решта учнів взяла участь у квесті, який вимагав не лише обізнаності в історії і природі краю, а ще й спритності та вміння міцно триматися на окропленій дощем землі.

Швидко справившись зі складними завданнями та партизанським обідом загін «Варта пам’яті» взяв участь у підбитті підсумків. За результатами змагань краснопільський загін отримав диплом за участь у квесті та виборов І місце серед презентацій звітів.

Достойно справившись із головними завданнями ми продовжили подорож. Із партизанського лісу ми вирішили до серця древнього міста, а саме на городище, де з високого пагорба і досі виглядає свого князя легендарна Ярославна. Також ми з задоволенням відвідали краєзнавчий музей, де завдяки талановитому екскурсоводові неначе здійснили подорож в часі починаючи від неоліту і закінчуючи сьогоденням.

Ось такою видалася наша невеличка подорож: дуже цікавою і змістовною. Приємно було повертатися додому із перемогою, а ще приємніше на справі перевірити свої знання з історії та отримати винагороду за виконану роботу.

Овчар Т. Учениця 11-А класу Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст.

Відправте коментарій on "Із Путивля з партизанськими трофеями"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*