Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта

«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Хто такі діти з особливими потребами?

Термін «діти з особливими потребами» стосується дітей до 18 років, які потребують додаткової навчальної, медичної і соціальної підтримки з метою покращання здоров’я, розвитку, навчання, якості життя, участі в громаді, тобто включення. Сьогодні в Україні немає єдиної офіційної термінології для характеристики дітей з особливими потребами.

При відділі освіти, молоді та спорту Краснопільської РДА відбулося засідання групи фахівців, які беруть безпосередню участь у впровадженні інклюзивного навчання. На засіданні були присутні асистенти вчителів Самотоївської та Угроїдської ЗОШ І-ІІІ ст. Мета даного засідання: обмінятися досвідом щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Фахівці ознайомились з нормативними документами та правильності їх ведення. Було обговорено Постанову Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», зроблений аналіз нової форми індивідуальної програми розвитку. Учасники засідання прийшли до єдиного висновку, що нова школа повинна враховувати права, здібності та потреби дитини, саме з цього принципу проростає вирішення проблеми інклюзивної освіти, для учнів з особливими потребами необхідно створити умови для навчання спільно з однолітками, діти даної категорії повинні отримувати підтримку психолога, педагога та батьки.

Інформацію підготувала завідувач районною ПМПК Хільгора А.В.

Інклюзивна освіта Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта
Інклюзивна освіта
Інклюзивна освіта
Інклюзивна освіта
Інклюзивна освіта
Інклюзивна освіта

Відправте коментарій on "Інклюзивна освіта"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*