Фольклорний фестиваль-конкурс «Лелеченька»

Фольклорний фестиваль-конкурс «Лелеченька»

Надзвичайно красива і багата земля Путивльська своєї природою, історичними подіями, обдарованими і талановитими людьми. Саме тут, у Путивльському Центрі позашкільної роботи, вже вчетверте поспіль проходив минулої суботи VІІІ обласний етап конкурс Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «художнє виконавство» – «Лелеченька». У Путивль з усієї області приїхало 19 творчих колективів, понад 200 дітей. Краснопільський район на фестивалі-конкурсі представляли колектив «Калинонька» Хмелівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівники Валентина Чичикало та Ольга Слюсарева (номінація «Автентичний спів»), колектив «Маків цвіт» В. Бобрицької ЗОШ І-ІІІ ст.(номінація «Обряд, або фрагмент обряду») керівник Тетяна Ткаченко.

Фестиваль-конкурс юних любителів фольклору в двох номінаціях оцінювало компетентне журі у складі: голова журі – Олена Віталіївна Гончаренко – етномузиколог, старший науковий співробітник лабораторії музичної етнографії Національної музичної академії ім. Петра Чайковського, викладач сумського державного університету імені А.С.Макаренка, керівник фольклорного ансамблю «Серпанок». До складу журі також увійшли: Надія Миколаївна Єфименко – провідний фахівець з організації свят та обрядів, хранителька фондів нематеріальної культурної спадщини сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв; Олександр Федорович Руденко, завідувача відділенням народно-пісенної творчості сумського вищого училища мистецтв і культури імені Бортнянського.

Відмінно підготовлені дитячі колективи і сама атмосфера в залі справили незабутнє враження як на таке компетентне і вимогливе журі, так і на глядачів, включаючи юних виконавців пісень своїх прапрабабусь і дідусів. Словом, дуже яскраві виступи колективів на основі хорошої конкуренції у результаті були відзначені дипломами та кубками. Приємно відзначити, що в номінації «Обряд або фрагмент обряду» фольклорний колектив «Маків цвіт» В. Бобрицької ЗОШ І-ІІІ ст., став дипломантом конкурсу, а в номінації «Автентичний спів» ІІ місце посів колектив «Калинонька» Хмелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тож бажаємо творчої наснаги у роботі наших колективів по відродженню і збереженню фольклорної спадщини!

       Культорганізатор ЦДЮТ І.Акименко.

Відправте коментарій on "Фольклорний фестиваль-конкурс «Лелеченька»"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*