Збережемо нашу планету для нащадків

Збережемо нашу планету

Сучасна екологічна ситуація в світі та Україні зокрема загострюється з кожним днем. Забруднення атмосфери шкідливими викидами, тисячі тон сміття, знищення цілих екосистем через вирубування лісів, розорювання, будівництво, шкідлива радіація та випромінювання — далеко не повний перелік тих техногенних факторів, які негативно впливають на екологію. Недарма екологічне виховання визнане одним із найважливіших пріоритетів ЮНЕСКО, Національної доктрини розвитку освіти України ХХІ століття, інших основоположних документах світового та національного рівня.

В закладах загальної середньої освіти району педагогічними  колективами проводиться значна робота по екологічному вихованню  школярів.

У педагогів є чимало заходів, що спрямовані на формування екологічної компетентності школярів, на виховання дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, до збереження ресурсів Землі. Серед них особлива роль належить проведенню освітніх та виховних заходів до квітневих свят: Міжнародного Дня Землі (22 квітня) та Дня Довкілля в Україні ( третя субота квітня). Їх мета – звернути увагу учнівської молоді на екологічні проблеми свого рідного міста, села, регіону, країни та планети в цілому, і зробити хоча б невеликі, але конкретні справи на шляху до їх подолання. Традицію святкувати День Землі 22 квітня започатковано ще у ХІХ столітті. Саме тоді Дж. Стерлінг Мортон, секретар території штату Небраска (США), запропонував визначити день, в який би всі жителі штату займалися озелененням своїх ділянок. Ця ідея отримала широку підтримку. В перший день Землі у 1872 році було висаджено біля мільйона дерев. День Землі – свято солідарності у допомозі нашій планеті. У цей день проводяться масові практичні заходи з покращення екологічної ситуації під гаслом: «Думати глобально, діяти локально!». Щорічно мільйони людей приймають участь у цьому святі, проводяться заходи з насадження дерев, кущів, квітів, впорядкування територій біля власних будинків, навчальних закладів, в парках, скверах, на вулицях міст і сіл тощо. Всесвітній День Довкілля був встановлений Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй у 1972 році з метою відзначення відкриття Стокгольмської Конференції «Довкілля людини». В цей день була заснована й UNEP – Екологічна програма ООН, яка зараз і є основним організатором та ідеологом Дня Довкілля. День Землі і День Довкілля – це нагода кожному продемонструвати громадянську позицію, небайдужість до стану довкілля, повагу і любов до рідної країни, до рідної землі. Крім трудових акцій, практичних робіт з охорони довкілля в цей час проводиться широка пропагандистська робота, проходять виступи екологічних агітбригад, конкурси стінних газет, дитячих малюнків на природоохоронну тематику, фото виставки, проводяться «зелені уроки», екологічні аукціони.

Звертаючи постійну увагу на змістовну організацію і проведення екологічної роботи у школі, оновлюючи зміст, форми і методи екологічного виховання, ми виконуємо складне і відповідальне завдання – виховуємо високоморальне, національне свідоме підростаюче покоління, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців та продовжувачів національних традицій, збирачів народних скарбів та захисників навколишнього середовища.

Відправте коментарій on "Збережемо нашу планету для нащадків"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*