Районна краєзнавча конференція «Герої сучасності – серед нас»

Районна краєзнавча конференція «Герої сучасності – серед нас»

З метою  виховання в дітей та учнівської молоді патріотизму, розвитку їхніх творчих інтересів з краєзнавства та науково-дослідницької роботи, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України на базі Славгородської ЗОШ І-ІІІст. проведена краєзнавча конференція «Герої сучасності – серед нас», в якій взяли участь учні із всіх закладів загальної середньої освіти району.

На конференцію учасники представили результати пошукової, благодійної та волонтерської роботи.

Юні пошуковці розповідали про своїх героїв-земляків, що захищали і продовжують захищати нашу рідну землю від неочікуваної біди. 

Всі роботи виявилися дуже цікавими і вартими уваги, адже кожен учасник писав про свого героя – свого земляка. Кожна з розповідей була сповнена невимовної трагедії і щирої поваги до тих, хто ціною власного життя дарує нам мир та хто допомагає військовим на Сході.

Так,  Олексенко Тетяна та Таран Діана, учениці  Покровської ЗОШ І-ІІ ст., розповіли про життєвий шлях свого односельця  Кобзаря  Олександра  Володимировича  – воїна АТО, людини,  яка на власні очі бачила усі жахіття, що відбуваються на непідконтрольній нам територій.  Він, як ніхто, знає ціну життю, тому що побував в пеклі, бере і нині участь  в бойових діях.

Калайда Альона із Ряснянського НВК зазначила, що “Без минулого немає майбутнього” – цей вислів як ніколи сьогодні дуже актуальний. Знову на нашій землі ведуться бойові дії, гинуть люди, руйнується інфраструктура, змінюється  країна… Однак незмінними є герої, які стояли в 41-му і які стоять сьогодні на захисті своєї держави.

Одним із таких є наш земляк, випускник нашої школи Михалко Артем Васильович.  Він є частим гостем нашої школи. Його спогади  завжди цікаві та хвилюючі, слухаючи які, на очі навертаються сльози.  І сам Артем Васильович з болем згадує ті страшні дні. Його голос досі тремтить від хвилювання і гніту тих страшних подій. З теплотою і болем він розповідає про своїх побратимів, декого з яких вже немає на цьому світі. Проймаючись його розповідями, сам розумієш, що допоки серед нас є такі герої, Україна – в надійних руках, які з молодим запалом йдуть у бій з ворогом, а по-дорослому розважено приймають рішення і несуть у серці тепло вогника родини.

«Батьківщину не обирають, її просто потрібно захищати» – цими словами керується у житті наш земляк…».

Із виступів учасників краєзнавчої конференції:

       Пошуківці-краєзнавці Жерздєва Ольга та Марков Ярослав, підводячи підсумки своєї роботи підкреслили,  що Славгородська земля зростила і виховала трьох Героїв:Івана Івановича Хиценко, Михайла Гавриловича Беспалова, Миколу Артемовича Шумейка, а також першого кавалера ордена Вітчизняної війни Івана Ілліча Криклія. З нею назавжди пов’язане ім’я одного Героя – Олександра Івановича Щербака, який закінчив нашу школу, звідси пішов у життя.

Славгородці гордяться тим, що героїчну славу своїх дідів-прадідів продовжили їх нащадки. Це Верігін Анатолій, Поддячев Іван, Ільченко Микола, які загинули в Афганістані, виконуючи свій військовий обов’язок.

Десятки випускників нашої школи, вірні традиціям своїх предків, пішли захищати свою рідну Україну.

Серед них Костюченко Артур Іванович, підполковник, командир механізованого батальйону. Йому було всього 38 років, коли його бойова машина підірвалася на ворожому фугасі. Він віддав життя за Україну.

Ще один випускник нашої школи капітан Ярослав Миронов був тяжко поранений у бою, залишився без ноги, але продовжує службу у збройних силах України. Президент України Петро Порошенко особисто вручив Ярославу високу державну нагороду – орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня.

Регулярно учні школи зустрічаються з учасниками бойових дій в зоні АТО Поддячевим Володимиром, Шатьорним Станіславом, Хиценком Віталієм, Латоновим Андрієм, Хиценком Сергієм та Хиценко Сергієм Петровичем.

Клочков Іван – Грабовський НВК

 Метою нашої пошуково – краєзнавчої роботи є вшанування героїв сучасності, земляків – учасників АТО, бо на їхньому прикладі ми можемо побачити, що вони готові захищати нашу Батьківщину при будь яких обставинах.

Небувалий прояв патріотизму охопив усю країну. Ми пишаємося тим, що наша молодь надзвичайно патріотична, вона довела це своїми щоденними справами. Не потрібно десь за океанами шукати свій ідеал: герої поряд. Тут, з нами. Живуть, працюють. Але серце і душу їхню живить вогонь великої любові до рідної землі.

Ми можемо з гордістю пишатися своїми героями – односельцями: Лебедєвим Михайлом Миколайовичем,Ткаченко Сергієм Володимировичем, Шевченко Сергієм Володимировичем та Кремезним Вадимом Володимировичем.

Чалих Любов, Тур’янський НВК

 Мир, незалежність та цілісність держави завойовують для нас учасники АТО – справжні герої сучасності. На полі битви – захисники, мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну. Про них варто знімати фільми, писати книжки та розповідати в школах. Ми повинні зробити все, щоб про них не забули. Сьогодні й мій виступ саме про таких героїв АТО – братів Хименця Ярослава та

Татаринцева Михайла.

Від жаху війни хлопці не можуть відійти досі, але готові воювати знов.

Краснікова Анастасія та Макаренко Анна, Мезенівський НВК

Після закінчення ліцею  Петриченко Олександр вступає у вище військове училище м.Суми.

Після 5 років навчання отримав спеціальність «Розвідка радіоелектроніки», присвоєно звання лейтенанта . Після закінчення навчання його направляють на військову службу у Дніпропетровську область.

Там присвоїли звання  старший лейтенант, капітан. Пізніше –  звання майор. І сьогодні він уже підполковник.

З 2014 року був направлений  у зону АТО   з 25 десантною бригадою . Після ротації він проходить  службу в військовій частині через кожні   півроку.

У 2017р. вступає в вищу  академію сухопутних військ МОУ.

На даний момент заступник командира  25 десантної бригади ім. Богуна.

Служить  на благо Вітчизни.

З учасниками конференції заступник директора з навчально-виховної роботи Подоляка Л.Є. провела тренінг «З Україною в серці»,  учні з’ясували хто такий патріот, що таке патріотизм,  працюючи в групах  створювали портрет людини – патріота.

Муквич  В.М., керівник шкільного музею, провів змістовну, цікаву екскурсію  в  музеї «Історії села» та «Декоративно-ужитковому».

Проводячи бесіду з дітьми по закінченню конференції можна зробити висновок, що це не черговий формальний захід, а прояв щирої поваги і захоплення своїми земляками-героями, свідченням того, що сумні події в Україні і доля людей, які страждають від них, небайдужі дітям.

Хоча, з іншого боку, жахливо, коли про війну говорять діти, коли про неї вони знають не з розповідей дідусів та бабусь, а коли війна стає частиною нашого сьогодення. 

Всі учасники конференції щиро вдячні педагогічному та учнівському колективах, особисто директору закладу Муквич Вірі Іванівні, за створення належних умов для роботи.

Районна краєзнавча конференція «Герої сучасності – серед нас»
Районна краєзнавча конференція «Герої сучасності – серед нас»

Відправте коментарій on "Районна краєзнавча конференція «Герої сучасності – серед нас»"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*