Обговорюємо проект Концепції початкової освіти

Обговорюємо проект Концепції початкової освіти

На засіданнях шкільних методоб’єднань учителів початкових класів в січні 2016 року, в загальноосвітніх навчальних закладах району проходить обговорення нової Концепції початкової освіти, що передбачає основні проблеми сьогодення початкової освіти, визначає її основну мету – виховання особистості дитини, її гармонійний розвиток, збагачення досвіду життєдіяльності на основі загальнолюдських та національних цінностей. Формування ключових і предметних компетентностей молодших школярів, як бази для успішного навчання в основній школі.

Новий зміст початкової освіти забезпечується через запровадження нових навчальних предметів, інтегрованих курсів, таких як світознавство. Цілісному засвоєнню змісту початкової освіти сприятиме наскрізна інтеграція курсу мистецтва з усіма іншими навчальними предметами.

З метою підвищення ефективності виховної роботи вводиться інваріантний складник виховного процесу (5 год.), до якого розробляється типова програма.

Пропонується ряд змін та доповнень щодо організації навчально-виховного процесу в початковій школі. Вчителю додатково оплачується 5 виховних годин на тиждень; навантаження (на посадовий оклад) педагога-вихователя встановлюється нарівні 20 год. на тиждень.

Запроваджується нове покоління підручників для початкової школи, які органічно поєднують функції підручника і робочого зошита.

Значні зміни вносяться щодо оцінювання результатів навчання в початковій школі, також до базового плану навчально-виховного процесу.

Сьогодні вчителі початкових класів району зосереджено знайомляться з матеріалами проекту Концепції початкової школи, щоб внести свої корективи та пропозиції.

   Методист з початкової освіти РМК Л.В.Откидич

Відправте коментарій on "Обговорюємо проект Концепції початкової освіти"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*