Моя Батьківщина – Україна

Моя Батьківщина – Україна

Таку назву мала цьогорічна районна краєзнавча конференція.

З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до проблем нашої історії, витоків національної культури. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному нашому житті.

Вивченням минулого і сучасного свого краю, держави займаються юні краєзнавці багатьох шкільних та позашкільних пошукових загонів нашого району. І кожного року вони збираються разом на районній краєзнавчій конференції, щоб поділитися своїм досвідом роботи, цікавими дослідженнями та знахідками.

Так і в цьому році 25 жовтня до Краснопільського ЦДЮТ прибули делегації з 14 шкіл та Центру дитячої та юнацької творчості. На захід був запрошений почесний гість краєзнавець із Самотоївки Десятниченко О.О. Конференцію відкрила методист районного методичного кабінету відділу освіти Середа Н.І, після чого кожний пошуковий загін мав змогу представити свою роботу слухачам. Робота конференції була організована за двома секціями: історичній та географічній. Цікавими були презентації робіт учнів Краснопільської гімназії Свириденків Руслани та Анастасії. Вони не тільки розповіли про таку традицію у їхній сім’ї як вишивання, а й представили глядачам цілу виставку сімейних робіт.

Багато робіт було присвячено духовній спадщині – нашим храмам. Давидов Максим із Порозка розповідав про Храм святого Серафима Саровського, Косик Катерина, вихованка гуртка «Історики-краєзнавці» Краснопільського ЦДЮТ, – про Краснопільський Свято-Успенський Храм, а Змукіна Карина – про свій Угроїдський Пророко-Іллінський Храм.

«Герої неоголошеної війни» з такою роботою виступила учениця Тур’янського НВК Маслова Альона. Сьогодні, мабуть, не проходить жоден захід, на якому б не згадували наших хлопців, учасників АТО. Війна на сході і ІІ світова війна тісно переплелися в єдине ціле. Про відгуки Великої Вітчизняної війни, як ми звикли її називати, розповіла у своїй роботі Осадча Анастасія із Самотоївської школи.

Велика робота була пророблена учнями Краснопільської школи, про яку розповіли Новікова Анна та Яровенко Сергій. Вони дослідили географію, історію та сьогодення промислового виробництва та закладів інфраструктури Краснопільщини. Цікавий звіт-презентацію про похід І категорії складності по наших Карпатах представила учениця Хмелівської школи Дворник Анна. Слід відмітити, що всі представлені роботи були змістовними, цікавими і виконаними на високому рівні. Тому всі учасники і керівники були нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту.

Порадували всіх присутніх своїм виступом учасники вокального гурту «Асорті» (керівник Давиденко Т.О.), заспівавши пісню про Україну.

А на закінчення заходу діти мали змогу взяти участь в інтелектуальній грі «Подорожуємо Україною» і отримати сувеніри на згадку.

Конференція закінчилася, але в краєзнавців попереду ще багато цікавих досліджень, екскурсій, походів по рідному краю. Процес пізнання історії, природи та її законів – нелегкий. Він здійснюється поступово, шляхом спостережень і відкриття нових фактів і закономірностей. Тож хочеться побажати юним дослідникам відкривати й пізнавати нове, вчитися спостерігати природу й розуміти її закони, досліджувати відомі й невідомі краєзнавчі об’єкти, і тоді життя буде цікавим та змістовним.

О. Янкова Краснопільський ЦДЮТ

Моя Батьківщина – Україна Моя Батьківщина – Україна

Моя Батьківщина – Україна
Моя Батьківщина – Україна
Моя Батьківщина – Україна
Моя Батьківщина – Україна
Моя Батьківщина – Україна
Моя Батьківщина – Україна

Відправте коментарій on "Моя Батьківщина – Україна"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*