Маємо пам’ятати всіх…

Маємо пам’ятати всіх…

Згідно з розпорядженням  Кабінету міністрів України “Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні», плану роботи Краснопільського районного ЦДЮТ,  з  метою забезпечення належного вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932–1933 років та проведення відповідних заходів, формування у вихованців щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянську відповідальність за його майбутнє, у Краснопільському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбувся вечір-реквієм «Запалимо свічку пам’яті», організований культорганізатором закладу.

Від страшних архівних даних, свідчень очевидців, які наводили ведучі і демонстрував відеоряд  «Голодомор  – розказують очевидці», «Геноцид в Україні» –  холонула у жилах кров. Своїм чорним тавром голодомор пройшовся і по Краснопільщини: вимерли цілі родини, а подекуди і цілі села. Про злочин тодішнього тоталітарного режиму проти українського народу, коли без війни, у порівняно благополучний врожайний рік, загинули голодною смертю близько 10 мільйонів українців, говорили у своїх виступах члени пошукового загону гуртка «Історики-краєзнавці» ЦДЮТ (керівник Оксана Янкова).

Під час вечора звучала поезія «Вічний монолог», «Україна»,  «Ніч огорнула мою Україну», музична «Молитва» Оксани та Анни Жбанових  за убієнних голодом у 1932-1933 рр. – слова скорботного і патріотичного характеру, спрямовані на формування національної свідомості майбутнього підростаючого покоління Краснопільщини. По завершенню заходу вихованці гуртків ЦДЮТ пройшли до пам’ятного знаку і поклали  калину та  колоски  винищеним голодною смертю землякам і запалили принесені лампадки.

Відправте коментарій on "Маємо пам’ятати всіх…"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*