1 червня – День захисту дітей!

День захисту дітей

Щороку, в перший день літа ,ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Як хочеться, щоб виросли вони  гідними  громадянами  нашої держави! Сім’я і дитина-це споконвічні цінності ,які сповідує український народ, будуючи свою, державність та  удосконалюючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Тому наше основне завдання – виховати дітей порядними, добрими, розумними, щиросердечними, самодостатніми і впевненими у собі. Адже в них ми бачимо здійснення наших мрій і сподівань.

Дорогі діти!

Нехай роки вашого дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного  із вас обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого майбутнього.   Бажаємо вам і вашим батькам здоров’я ,миру і злагоди в кожній родині; мудрості і натхнення усім дорослим, чиї серця  сповнені поваги, ніжності  і душевного тепла до дітей.

Щастя вам, любі діти,  сонячних ранків, світлих і неповторних вражень та удачі на життєвих дорогах!

 Відділ освіти, молоді та спорту Краснопільської  районної державної адміністрації

Історія виникнення свята

Ідея відзначати це свято виникла 1 червня 1925 року. Цього дня генконсул КНР у Сан-Франциско відшукав у місті китайських дітей-сиріт і влаштував для них урочисті заходи з нагоди національного свята, що символізує початок літа – Дуань-у-Цзе (Фестиваль човнів-драконів). Ініціатива дипломата не залишилась непоміченою. А за цікавим збігом обставин 1 червня 1925 року була ще одна знакова подія: у Женеві відбулася перша Міжнародна конференція, під час якої відбулось обговорення проблем дітей. Вважається, що саме ці дві події стали визначальними при виборі дати свята. Водночас офіційним роком встановлення Міжнародного дня захисту дітей вважають 1949 рік. Саме тоді в Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було вирішено заснувати дитяче свято. Таке рішення було обумовлене жахливим становищем дітей  в усьому світі у післявоєнний період: багато неповнолітніх лишилися сиротами, без домівок, їжі,  було багато хворих.     Це не могло залишитися поза увагою міжнародної спільноти. Відзначати свято почали вже з наступного року. У 1950 році урочисті заходи відбулися в 51 країніу 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, яка закликала батьків, громадські організації та уряди визнавати права дітей та сприяти їхньому дотриманню. Щоправда, цей документ був, швидше, рекомендаційним. А вже у 1989 році організація представила перший міжнародний документ відповідного характеру – Конвенцію про права дитини.    У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, однак відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу “Про день захисту дітей”.Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. Зелене полотно символізує зростання і гармонію.

День захисту дітей
День захисту дітей

Відправте коментарій on "1 червня – День захисту дітей!"

Залиште коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*